Kredyt walutowy

Kredyt walutowy

Finanse Comments Off

To kredyt, który wypłacany jest w innej walucie. To rozwiązanie jest dość ryzykowne, dlatego wzięcie takiego kredytu należy przemyśleć kilka razy.

Wady kredytu walutowego

Waluty są zmienne, dlatego branie kredytu walutowego nigdy nie jest pewną transakcją. Przykładem może być frank. W tejże walucie kredyty były brane bardzo chętnie- w końcu frank nie zmieniał się przez wiele lat. Niektórzy nawet pochopnie używali sformułowań o pewnym franku, tyle, że frank nie był nigdy nie był pewny. W każdej chwili mógł się zmienić- tak też się stało. Jaki to miało wpływ na wszystkich tych, którzy wzięli kredyt we franku? Tragiczny! Z dnia na dzień ich raty zwiększyły się kilkukrotnie, a ostateczna kwota kredytu okazała się kolosalna. A początkowo kredyt w obcej walucie wydawał się spełnieniem marzeń, jak widać- na krótko.

Kredyty walutowe są w pewnych okolicznościach dobrym rozwiązaniem, ale należy liczyć się ze zmienną walutą i wynikającymi z tego faktu niebezpieczeństwami. Jeśli zależy wam na stabilnym kredycie- to nie jest opcja dla was.

Author

Search

Back to Top